reklam2

aziz

van video

NUR TATAR

ruya

mac

D

oyunoyna

Özel Arama
A+ R A-

O Ses Türkiye 14 Ocak Son Bölüm izle

Öğeyi Oyla
(14 oy)
O Ses Türkiye 14 Ocak Son Bölüm izle O Ses Türkiye 14 Ocak Son Bölüm izle

O Ses Türkiye 14 Ocak Pazartesi günü saat 20:00‘da son bölüm izle ile ekranlara geldi. Duygu mu? Gölge mi? Hülya Avşar'ın Karar Anı şahaneydi.

O SES TÜRKİYE SON BÖLÜM İZLE

Bu haftanın en güzel rekabeti tabiki Duygu mu? Gölge mi? Hülya Avşar'ın Karar Anı değildi sadece. Gölge Öztürk 'Hasretinle Yandı Gönlüm'de ekrana kilitledi.

Bu haftaki güzel sesliler şöyle idi:

  1. Duygu mu? Gölge mi? Hülya Avşar'ın Karar Anı
  2. Gölge Öztürk 'Hasretinle Yandı Gönlüm'
  3. Duygu Karakuş 'Taht Kurmuşsun Kalbime'
  4. Nil mi? Demet mi? Hülya Avşar'ın Karar Anı
  5. Demet Özdemir 'Kaderimin Oyunu'
  6. Nil Karataşoğlu 'Yalnızlık Senfonisi'
  7. Mine mi? Eren mi? Hülya Avşar'ın Karar Anı
  8. Mine Ergen 'Batsın Bu Dünya'
  9. Eren Şenay 'Tanrı Misafiri'
  10. Pınar mı? Mümtaz mı? Hülya Avşar'ın Karar Anı

Star ekranlarının en çok izlenen programlarından biri olan ses yarışması o ses türkiye bu akşam yine çok güzel bir bölüm ile geliyor.

Star ekranlarının en çok izlenen programlarından biri olan ses yarışması o ses türkiye bu akşam yine çok güzel bir bölüm ile geliyor.
Christina Aguilera, Cee Lo Green, Adam Levine ve Blake Shelton gibi ünlü isimlerin jüri koltuğunda oturduğu The Voice'un Türkiye versiyonunda jüri üyeliğini Hülya Avşar, Hadise, Murat Boz, Mustafa Sandal ve Acun Ilıcalı yapıyor.

Adayları arkası dönük olarak dinleyen jürinin, sesi beğendiği taktirde koltuğunu çevirip adayla yüz yüze geldiği yarışmada en önemli amaç, sesin dış görünüşün gölgesinde kalmaması.yarışma sonrası bütün haberler sitemizde olacak.

‘O Ses Türkiye , muradına erdi, ilk yıldızını müzik piyasasına başarıyla takdim etti: İrem Derici. Pop müziğinde demirbaşların albüm çıkardığı bir dönemde ‘Bensiz Yapamazsın’ single’ıyla adeta kurtlar sofrasına inen, yakaladığı liste başarılarıyla da rüştünü ispat eden İrem Derici, hit şarkısıyla son günlerde slow radyoların ve çilingir sofralarının gözdesi. Sıradışı işleriyle tanınan ünlü reklamcı Hulusi Derici’nin kızı olan İrem, aslında şarkıcı olabilmek için her imkâna sahipken, reklamcı olmasını isteyen babasını ikna edebilmek için kimseye haber vermeden yarışmaya katılmış. Doğallığı, güçlü sesi ve fırlama tweet’leriyle hayran toplayan çiçeği burnunda şarkıcıyla yarışmayı, yaşadıklarını ve ‘ünlü olma hallerini’ konuştuk...
Melih Kibar’ın saklı kalmış bir şarkısıyla listeye üst sıralardan girdin, her yarışmacıya nasip olmuyor...
Saf 90’lar ruhunu bıraktık şarkıda, bu da iyi geldi piyasaya. Ses dikkatini çekiyor insanların. Aslında alaturka bir şarkı ama benim yorumum hiç alaturka değil, şaşırtıyor insanları. Bazıları da hiç sevmemiş, “Öyle mi okunur bu şarkı, nerede bunun ağdalı nağmeleri?” diyor.
Şarkıyı nasıl aldınız?
2004 yılı sonlarında babamla rahmetli Melih Abi’nin stüdyosundaydık, “Artık yapamıyorum şarkı, Çiğdem gittiğinden beri olmuyor” diyordu. “Yalnız geçenlerde Özlem Küçükyılmaz diye bir kızla tanıştım, bir şarkı yaptım ona, söz yazdı, bir dinleseniz” demişti. Sonra babam bana söyletti. O zamanlar gözleri dolmuş Melih Kibar’ın, “Gitmeden önce bir şarkı daha bırakacağım galiba” demiş. O beste 7-8 sene bekledi böyle. Yarışmadan elendikten sonra gittik konuştuk eşi Ethel Kibar ile. Şarkı bitti, dinlettim, bayıldılar.
Yarışmanın ilk yıldızısın ama yarı finalde elenmiştin, birinci- ikinciye ne oldu?
Hülya Avşar ’ın takımının ikincisiyim ama yarışmada skorum yok! Yüz küsur kişiydik başta, şimdi hangi biriyle uğraşsınlar, o var. Kendin çok tırmalaman lazım, bir de tabii imkân lazım.
İmkânın, desteğin varsa yarışmaya girmek daha mı iyi?
Ben bu yarışmaya niye girdim anlatayım, babam destek değildi bana müzik konusunda. Yapabilecekken her şeyi, destek değildi. Ben de gaza geldim, onu ikna edebilmek için gittim elemelere kendim katıldım, seçilerek girdim. Onun derdi reklamdı aslında, beni de reklamcı yapmak istiyordu. Katıldığımdan da haberi yoktu, ilk kez ekrandan görüp öğrendi.
Şimdi dahil mi peki olaya?
Doğrudan değil ama fikir veriyor tabii, toplantılara katılıyor. Onun reklamları bilirsin fazla cesurdur, kendi kızı olunca işler öyle olmuyormuş. Klibi izlerken orada bir erkekle birlikteyim, temas var, adam gerildi, bir şey demedi de ben anladım halinden. Üçüncü izleyişten sonra ancak “Beğendim, güzel olmuş, aferin” dedi.
Yarışma hiç olmasaydı da aynı yere gelebilirdin yani?
Olabilirdi, ben yarışmacı gibi de değildim orada. Halktan SMS toplamak için de çok uğraşmadım. Yarışmanın PR değeri var tabii, O Ses Türkiye’nin ilk yıldızı İrem deniyor sonuçta. Kendi eksiklerimi de çok iyi gördüm yarışmada, çok insan tanıdım. Mustafa Sandal, Murat Boz hala destek oluyorlar, bir telefonla ulaşabiliyoruz kendilerine.
Ekran önünde jüri üyelerinin rekabeti var ama arka planda farklı mı?
Çok şekerler, mesela Hülya Avşar’ın işi çıktı diyelim provaya gecikti, Murat Boz hemen geliyordu “Kaytarmayın hadi bakalım ben çalıştırıyorum” diye. Televizyondaki tatlı rekabet arka planda yok, herkes kime ne katabiliriz diye çalışıyor.
Hülya Avşar’la çalışmak nasıldı?
Müthiş. Bir şey söyleyeyim mi, canlı performansta o hepsinden iyi bence. Ne öğrendin dersen, bir kere iş bitirici. Sorun görmeye tahammülü yok, hemen ortadan kaldırıyor. Benimle de ilgileniyordu, doğallığımı sevdi sanıyorum. O da benim gibi, hiç lafını sakınmaz, süzgeçten geçirmez, çok gülüyordu bir de bana...

Halkın desteğini almanın yolu ne peki?
Arabesk. Arabesk söyle, iş bitti.

Ne söyleyeceğinizi kim belirliyor?
Sen kendin bir liste yapıyorsun, sonra Hülya Avşar ve vokal koçu üçümüz eliyoruz, bu hafta ne gider diye ve bir şarkıya indiriyoruz...
Yabancı şarkıyla katıldın, çoğunda da yabancı söyledin. Sonra klas bir Türkçe şarkıyla piyasaya çıktın...
Memlekette anadilimde şarkı söylemeyip ne yapayım... Alternatifle de olmuyor. Babamın bir lafı var, “Şarkı dediğin şarkı gibi olur, köpek dediğin köpek gibi olur.” Yıllar önce o sosis köpekler falan vardı, nerede şimdi onlar diyor. Millet dinlemeyecekse niye yapayım ben o şarkıyı. Dinliyorlar, egom tatmin oluyor. Aman dört oktav sesimi göstereyim, günümüz sound’una yaklaştırayım falan... Okudum konservatuvarın da klasik müziğin de hasını... Adam içiyor rakısını, dinliyor benim şarkımı, tamam işte! Ya oynatacaksın, ya ağlatacaksın arası yok. Şair burada ağlatmayı seçti.

Oynatmayı da seçecek mi?
Seçeceğim. Mart gibi bir maxi single var, orada hem ağlatacağım hem oynatacağım. Biri eski, çok bilinen bir şarkı, biri yeni bir şarkı, biri de benim bestem.

Benim asıl havalar işte, daha ‘funky’
Senin bestelerinin tarzı nedir?
Benim asıl havalar işte, daha ‘funky’. Yazdığım şarkı sözleri çok komik oluyor, sonra okuyunca eğleniyorum. ‘Tu Kaka’ diye bir şarkım var, “O kötü bu kaka / Her şey mi tu kaka?” terk edip giden adamın arkasından çemkiren şişman kadını anlatıyor. Seneye bu zamanlarda full albüm geliyor, ismi de ‘Tu Kaka’ olacak.
Hayranlarınla aran nasıl?
Üç farklı yerde imza günü yaptım, benim için Bursa’dan bile kalkıp gelenler var, inanamadım. Bir de sapkınlık derecesinde fanlarım var, annemin evini basmışlar, üç kız geçen gün kapıya dayanmış. Annem de içeri alıp çay ikram etmiş. ‘İrem Derici Team’ var Twitter ’da, benden çok takipçisi var. ‘İrem Derici Fan’ var bir de. Çok acayipmiş insanın fanları olması.
Twitter’da nasıl durumlar?
Profesyoneller kızıyor bana, niye öyle olduğu gibi yazıyorsun, mesafe koy falan diyorlar. Çok soğuk geliyor bana öyle. Onun yerine Seda Sayan gibi olurum ‘kurban olurum’ yani. Arkadaşlarım cool davran diyorlar, ne cool’u yahu. Saplıyorum ha bire bir şeylere, kendime... Eğleniyorum işte. İleride başıma dert açacağını biliyorum ama değişmeyecek.

Yorum Ekle

(*) Yıldızlı kısımları doldurmak zorunludur.

VAN BELEDİYESİ ANKETİ

Van Belediyesi'nin Deprem Süresince Çalışmalarını Yeterli Buluyormusunuz?

Evet - 38.3%
Hayır - 58%
Kararsızım - 3.8%

Total votes: 8445
The voting for this poll has ended on: 30 Haz 2014 - 00:00