reklam2

aziz

van video

NUR TATAR

ruya

mac

D

oyunoyna

Özel Arama
A+ R A-

VAN BELEDİYESİ BU HABERLE ÇALKALANIYOR! KİM MİLLETVEKİLLİĞİ ADAYLIĞINI AÇIKLIDI?

Öğeyi Oyla
(0 oy)
VAN BELEDİYESİ BU HABERLE ÇALKALANIYOR! KİM MİLLETVEKİLLİĞİ ADAYLIĞINI AÇIKLIDI? VAN BELEDİYESİ BU HABERLE ÇALKALANIYOR! KİM MİLLETVEKİLLİĞİ ADAYLIĞINI AÇIKLIDI?

Van Belediyesi bu haberle çalkalanıyor. Belediyede hangi isim adaylık için istifa etmeyi düşünüyor? İşte o isim:

2011 Haziran Genel Seçimleri için geri sayım başladı. Van şimdiden aday adaylarını konuşuyor. “Kimler hangi partiden aday olacak? Hangi isimler adaylık için görevinden istifa edecek? Kimler aday gösterilebilir? Hangi isim ne kadar oy potansiyeline sahip?” bu ve buna benzer sorulara aranan cevaplar Van sohbetlerinin ve kulislerinin ana konusu.

Aday adayları için ismi geçenlerden biride Arif Öndi. Öndil adaylık için istifa edecek bürokratlar arasında gösteriliyor. İstifası beklenen bürokratlar içinde en çok konuşulan isimlerin başında geliyor.


Öndil siyaset için istifa edecek mi etmeyecek mi? Bunu zaman gösterecek.
“Ancak şimdiden isminin sıkça konuşulmasında görev yaptığı Van Belediyesi"nde ki önemli çalışmaların büyük payı var” diyebiliriz. Van Belediyesi"ne ait yeni terminal alanı, katı atık bertaraf tesisleri, sahil yolu, yeni garaj yeri, mezbahane alanı, toplu konut alanı, yeni sebze hali, briketçiler, hurdacılar, galericiler, traktörcüler, siteleri için üretilen arsa çalışmalarında yer alan önemli isimlerden biri de Arif Öndil'dir.

Öndil bu çalışmalarda emlak ve istimlâk müdürü olarak görev aldı.


Bu görevi sırasında Van Belediyesi"ne kazandırılan gayrimenkullerde önemli rol oynadı.


Peki, Öndil siyaset için görevinden istifa ederse, Van kamuoyunun karşısına hangi projelerle çıkar?


Öndil, Van çevre yolu, Van sahil yolu, kentsel dönüşüm, Van'ın büyük şehir olması, Vangölü temizliği gibi prestij projelerle kamuoyunun karşısına çıkar. Çünkü bu konular Öndil'in uzmanlık alanına giriyor. Öndil yıllardır bu projelerin gerçekleşmesi için mücadele etti.


Öndil, eğer aday olup, milletvekili seçilirse Bu projelerin yanında Van'ın marka değerini yükseltecek çok daha farklı projelere de imza atar.


ARİF ÖNDİL KİMDİR?


1968 yılında Van"ın Edremit ilçesine bağlı Doğanlar ( Pertek ) Köyü"nde doğdu. Sırası ile Gevaş Yatılı Bölge Okulu, Van Endüstri Meslek Lisesi ve Yüzüncü Yıl Üniversitesi"nde okudu. Van Belediyesi"nde teknik eleman olarak göreve başladı. İmar Müdür Yardımcılığı ve Emlak İstimlâk Müdürlüğü yaptı. Van Belediyespor Yönetimi"nde aktif görevde bulundu. Basın sözcülüğünün yanında takıma maddi ve manevi pek çok konuda destek oldu. Evli ve 3 çocuk babası olan Öndil halen Van Belediyesi bünyesinde teknik eleman olarak çalışmaktadır.


Van'da hayat.com

Haberin Videosu için tıklayın

 

YÜZLERCE VAN

 

FOTOĞRAFI İÇİN TIKLAYIN

http://www.herseyeragmendizisi.com

www.cennetinsirlari.gen.tr

www.van.tc

Yorum Ekle

(*) Yıldızlı kısımları doldurmak zorunludur.

VAN BELEDİYESİ ANKETİ

Van Belediyesi'nin Deprem Süresince Çalışmalarını Yeterli Buluyormusunuz?

Evet - 38.3%
Hayır - 58%
Kararsızım - 3.8%

Total votes: 8445
The voting for this poll has ended on: 30 Haz 2014 - 00:00