reklam2

aziz

van video

NUR TATAR

ruya

mac

D

oyunoyna

Özel Arama
A+ R A-

Ağaç Nedir Çeşitleri Faydaları

Öğeyi Oyla
(0 oy)
Ağaç Nedir Çeşitleri Faydaları Ağaç Nedir Çeşitleri Faydaları

haber :Çok yıllık ve odunsu bir bitki, bitkilerin en büyüğüdür. Toprağa tutunan kocaman gövdesi ve bunun üzerinde dalları bulunur.

İŞTE AYRINTILAR

 Bütün bitkiler içerisinde bizler için hem bildik, hem en soylu olanı ağaçtır. Çevremize canlılık katar, bahçelerimizi gölgeler, güler yüzlü yapar, ormanlarımızı meydana getirir. Ağaçsız kentler taş, beton ve demirden oluşan çöllere benzeyecektir.

 

Ağaçlar, doğanın iç açıcı niteliklerini içinde yaşadığımız kentlerin ta bağrına kadar ulaştırır, ama ağacın varlık nedeni sadece gözümüzün önünde güzel bir görünüm yaratmak değildir. Yeryüzünde yaşam dengesinde ağaçların önemli bir yeri vardır: Büyük oksijen sağlayıcısı olarak havayı arıtır, toprağı aşındırmadan korur, iklimi ılımanlaştırır, sayısız yararlı hayvana barınak ödevi görür, başka bitkilerin gelişimine yardım eder, bir de bize meyvelerini ve odunu verir.

Ağaç başlıca üç kısımdan oluşur. Onu toprağa bağlayarak suyu ve maden tuzlarını emen kökleri, genellikle dikine yükselen gövdesi, yapraklarla meyvelerini taşıyan dalları. Ağaç, ağaççıktan ve çalıdan farklıdır, büyük boyutlara ulaşabilir. Ağaççık, 4m’yi geçmeyen bir küçük ağaçtır. Çalı ise daha dibinden dallara ayrılır ve boyu 1m’yi geçmez.

RESİMLER İÇİN TIKLAYIN


Google search: Ağaç Nedir Çeşitleri Faydaları

Yorum Ekle

(*) Yıldızlı kısımları doldurmak zorunludur.

VAN BELEDİYESİ ANKETİ

Van Belediyesi'nin Deprem Süresince Çalışmalarını Yeterli Buluyormusunuz?

Evet - 38.3%
Hayır - 58%
Kararsızım - 3.8%

Total votes: 8445
The voting for this poll has ended on: 30 Haz 2014 - 00:00