reklam2

aziz

van video

NUR TATAR

ruya

mac

D

oyunoyna

Özel Arama
A+ R A-

Wireless Modem Wi-fi Şifresini Öğrenme | Nasıl ?

Öğeyi Oyla
(7 oy)
Wireless Modem Wi-fi Şifresini Öğrenme | Nasıl ? Wireless Modem Wi-fi Şifresini Öğrenme | Nasıl ?

Son zamanlarda wirelles modem şifreleri unutulabiliyor değişebiliyor ve bunu nasıl öğreneceğiniz hakkında pek bilginiz olmaz karsuyu.com ekibi olarak size güzel bir yazı hazırladık umarım işinizi görür.: 

Haberin Devamıarrow-down2

modem, öğrenme, şifre |, unutulan wireless şifresi, wifi şifresi, wireless, wireless internet şifresi, wireless modem şifresi, wireless şifremi unuttum, wireless şifresi, wireless şifresi bulma, wireless şifresimi nasıl öğrenebilirim
Wireless ağlarında bilgisayarınıza wireless şifresini bir defa tanıttıktan sonra otomatik olarak şifre kayıt edildiği için bir daha bu şifreye ihtiyaç duymadığınız için genelde wireless şifreleri unutulur. Wireless şifrelerinizi bir kaç basit işlemle öğrenebilir yada yeni şifre tanımlayabilirsiniz.

Bu şifreye öğrenebilmeniz yada değiştirebilmeniz için öncelikle bu ağa bağlı olmalısınız. Eğer ağawireless şifresi yüzünden bağlanamıyorsanız ethernet kablosunu modemle bilgisayarınıza bağlayıp yerel ağdan bağlanabilir, wireless şifre öğrenme yada değiştirme işlemini yapabilirsiniz.
wirelles modem şifresi
Modem Wireless Şifresi Öğrenme

Modeminizin wireless şifresini öğrenmek için öncelikle ağa bağlı olduğunuzu kontrol ediniz. Ağa bağlandıktan sonra modeminizin arayüzüne ulaşmanız gerekmektedir. Bu işlem için bilgisayarınızın başlat bölümünden çalıştıra tıklayıp “cmd” komutunu yazıp entere basıyoruz. Açılan pencerede “ipconfig” komutunu yazıp entere bastığımızda karşımıza çıkan varsayılan ağ geçidi modeminizin ip adresi oluyor bu ip adresini not alıyoruz.

Yukardaki işlemleri yaptıktan sonra internet tarayıcınızı çalıştırıp adres çubuğuna yerel ağ bağlantısındaki ip adresini yazıyoruz. (Örn: http://192.168.1.1) Açılan sayfada modeminizin arayüzüne ulaşmak için modeminizin fabrika çıkışı modem şifresini sormaktadır. Bu şifre modeminizin kitapçığında yazmaktadır ve genelde şifre yazmadan tamam dediğinizde giriş sağlanmaktadır. Modeminizin sayfasına ulaştıktan sonra güvenlik bölümüne gelip wireless sayfasını açın ve orada şifreniz yazacaktır. Eğer şifrenizi göremiyorsanız o bölümden yeni şifre girip eski şifreyle değişmesini sağlayabilirsiniz.

Google'da ara
Wireless Modem Wi-fi Şifresini Öğrenme | Nasıl ?

Yorum Ekle

(*) Yıldızlı kısımları doldurmak zorunludur.

VAN BELEDİYESİ ANKETİ

Van Belediyesi'nin Deprem Süresince Çalışmalarını Yeterli Buluyormusunuz?

Evet - 38.3%
Hayır - 58%
Kararsızım - 3.8%

Total votes: 8445
The voting for this poll has ended on: 30 Haz 2014 - 00:00